Hulusi Akar ifade verdi! Darbeyi öğrendiğim ilk anda....

Genelkurmay Başkanı Akar, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Genelkurmay'daki eylemlerle ilgili

Hulusi Akar ifade verdi! Darbeyi öğrendiğim ilk anda....
Bu içerik 28 kez okundu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar Genelkurmay'ın çatı davasında katılan sıfatıyla dün ifade verdi.

Akar, Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde verdiği ifadede, "15 Temmuz darbe girişiminin sadece şahsına değil, esas itibarıyla Türkiye Cumhuriyeti devletine, hükümetine ve millete karşı yapıldığını" belirterek, şunları söyledi:15 Temmuz darbe girişimi sadece şahsıma değil, esas itibarıyla Türkiye Cumhuriyeti devletine, hükümetine ve milletimize karşı yapılmıştır.

Bu girişimi öğrendiğim ilk andan itibaren ülkemi ve milletimi düşünmek dışında herhangi bir şahsi düşünceyi aklımdan bile geçirmedim, tüm mesaimi ve enerjimi kanlı darbe girişimini sonlandırmak için harcadım.

HULUSİ AKAR DARBEDE NEREDEYDİ ? : Hulusi Akar 15 Temmuz darbe girişimi sırasında makamında Genelkurmay binasında bulunuyordu. Darbeden saatler önce MİT müsteşarı Hakan Fidan ile görüşmüştü.

Komutanlarını birliklerdeki haraketleri kontrol etmeye göndermişti. Hulusi Akar darbe girişimi başladıktan sonra makamında başına silah dayanarak etkisiz hale getirilmişti. Darbeciler Hulusi Akar'ı Genelkurmay'dan alıp darbenin merkez üssü olan Akıncı hava üssüne götürmüşlerdi.

Günün en bomba FETÖ ifadesi! Hulusi Akar'ı yere yatırıp silahı...

 

Genelkurmay'daki en kötü görüntü! Komutanlar yerlerde vurulma anı da varGenelkurmay'daki en kötü görüntü! Komutanlar yerlerde vurulma anı da varGenelkurmay'daki en kötü görüntü! Komutanlar yerlerde vurulma anı da varGenelkurmay'daki en kötü görüntü! Komutanlar yerlerde vurulma anı da varHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 

fetö hulusi akar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Parti aday listesinin hazırlandığı kriterler
AK Parti aday listesinin hazırlandığı kriterler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri ile görüştü