Bazı Apple Watch ve iPhone modelleri durduk yere acil servisleri arıyor

Yeni nesil bir iPhone veya Apple Watch cihazı kullanıyorsanız farkında olmadan sık sık 112 acil servisini arıyor olabilirsiniz. Apple bile bu sorunu çözebilmiş değil.

Bazı Apple Watch ve iPhone modelleri durduk yere acil servisleri arıyor
Bu içerik 10 kez okundu.

Apple’ın taşınabilir cihazlarında acil servisleri aramayı kolaylaştırması beraberinde önemli bir sorunu getirdi. O da durduk yere 911 servislerini arayan iPhone ve Apple Watch cihazları. Son dönemde oldukça fazla şikâyet var.

 

Hayalet çağrılar

 

Bunlardan en dikkat çekeni Kaliforniya’da yaşanıyor. Bir Apple teknik servisinde bakım gören bazı iPhone ve Apple Watch cihazlarından yaklaşık 1600 defa 911 servislerinin arandığı ortaya çıktı. Cihazlar herhangi bir müdahale olmadan sebepsiz yere acil servisleri arıyor.

 

Teknik servisin bir çözüm bulamadığı problem halen devam ediyor. Apple da konudan haberdar ancak henüz yapılan araştırmalarda sorunun neyden kaynaklandığını bulamadıklarını belirtiyor. Acil servislerde saniyelerin önemi var ve bu boş aramalar sebebiyle büyük bir risk oluşuyor.

 

Ayrıca Bkz.Yapay zekâ destekli Snapdragon 700 serisi duyuruldu

Konu sadece Kaliforniya ile sınırlı değil. Kanada’da bir kullanıcının Apple Watch 3 modelinin haftada en az 10 kere yanlışlıkla acil servisi aradığı belirtiliyor. Yine Kuzey Karolina’da bir bayan kullanıcının Apple Watch modeli sık sık acil servisleri arıyor.

 

iOS işletim sisteminde bulunan acil servis arama seçeneği en yeni iPhone modellerinde güç tuşuna ve ses tuşun aynı anda basıldığında ortaya çıkıyor. Apple Watch Series 3 modelinde de ulaşılması kolay. Önceki nesillerde ise birkaç kez belirli tuşlara basılarak ulaşılabiliyor. Her halükarda bir kaç hamle ile ulaşılan acil servis seçeneğinin sebepsiz yere nasıl arandığı ise merak konusu.

 
apple iphone x iphone emergency calls
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Beşiktaş taraftarı devre arasında takımı çağırdı ve...
Beşiktaş taraftarı devre arasında takımı çağırdı ve...
Popstar Alaturka 2018 yeni sezonuyla bu akşam Kanal D'de!
Popstar Alaturka 2018 yeni sezonuyla bu akşam Kanal D'de!